POKYNY PRO ÚDRŽBU A POUŽÍVÁNÍ

Tyto pokyny doplňují návod k použití a údržbu od výrobce.

 

FREESTYLE KOLOBĚŽKY A JEJICH DÍLY

Freestyle koloběžky je sport, při kterém dochází k extrémnímu zatěžování dílů, díly jsou konstruovány tak, aby vydržely hodně, ale i tak se dají zničit během několika minut. Proto je potřeba během používání klást důraz na to, jakým způsobem s koloběžkou zacházíme, jak s ní dopadáme, omezit nežádoucí nárazy, pády, neházet s koloběžkou.

Doporučujeme, aby se ke koloběžce jezdec choval dobře. Nezacházejte s koloběžkou tak jak mnohdy vidíte v etrémních videích. Jsou jezdci, kteří na koloběžce nemají po roce ježdění škrábanec a pak je tu druhý extrém jezdců, kteří zlikvidují koloběžku za 3 měsíce. Pak už záleží na jezdci a co mu dovolíte, jestli bude potřebovat 4 koloběžky do roka, nebo jednu na 5 let.

Dále je potřeba dodržovat záruční podmínky, například u továrních koloběžek není dovoleno měnit hlavní díly za jiné, pokud vyměníte na koloběžce např. řidítka, přicházíte o záruku. Není dovoleno jednotlivé díly upravovat, například pokud zkrátíte řidítka, přicházíte o záruku. Není dovoleno kombinovat díly jiných výrobců, pokud máte koloběžku poskládanou z více značek, můžete mít problém s uplatněním záruky díky nekompatibilitě jednotlivých dílů.

Pozor na poškození mrazem! Kovové součásti, plasty a zejména hliníkové díly jsou při nízkých teplotách mnohem křehčí než při běžné teplotě okolo +20°C. Málo kdo vydrží v zimních měsících nejezdit a je potřeba mít na paměti, že v tomto období je koloběžka mnohem náchylnější na poškození nárazem. Při nízkých teplotách není problém snadno zlomit vidlici, řidítka nebo desku a je potřeba mít to při používání koloběžky v zimním období na paměti.

 

S FREESTYLE KOLOBĚŽKOU NENÍ DOVOLENO:

 1. Jízda za mokra nebo deště, jízda na štěrkových a nerovných površích
 2. Mytí tlakovou vodou, ponoření do vody, používání ve sněhu
 3. Používání při teplotách pod bodem mrazu, nebo v teplotách nad 40°C
 4. Skladovat koloběžku nebo díly ve vlhkém nebo mrazivém prostředí, nebo v teplotách nad 40°C
 5. Jízda s uvolněnými díly
 6. Házet s koloběžkou nebo díly, nechat koloběžku nekontrolovatelně padat
 7. Tvrdě dopadat s koloběžkou z výšky větší jak 50 cm
 8. Dupat na brzdu, intenzivně brzdit, probržďovat nebo driftovat s kolečkem
 9. Ohýbat, zkracovat, lakovat nebo jinak zasahovat do konstrukce
 10. Extrémně zatěžovat díly nebo celou koloběžku
 11. Slide na betonu nebo jiných drsných nebo nenavoskovaných površích
 12. U tovární koloběžky není dovoleno měnit nebo upravovat hlavní díly (deska, vidlice, komprese, řidítka)
 13. Lepit šroubové spoje